O nas
Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki zawierające drobne upominki oraz dziennik, w którym kolejni znalazcy ą swoje odkrycia. Na tej stronie znajdziesz wszystko, co dotyczy geocachingu w Polsce - począwszy od ABC Geocachingu do forum, gdzie możesz prowadzić dyskusje z innymi geocacherami. Opencaching.pl wystartował w maju 2006 roku. Nasza baza skrzynek pracuje na projekcie opensource Opencaching .


Cel projektu

Pomysł i idea polskiego serwisu, który zaproponował sp2ong (Waldek Ogonowski), powstał w 2006. Bazując na kodzie opensource OpenCaching sp2ong uruchomił 26 maja 2006 polską baze skrzynek OpenCaching PL. Geocaching jest jedną z nowych dyscyplin sportowych, która nie ma jeszcze uregulowanych stałych zasad. Geocaching przy tym wykorzystuje nowe innowacyjne technologie, które w ostatnich latach rozwinęły sią: np. internet, GPS. Opencaching.pl powinien być atrakcyjną "non Profit" alternatywą dla istniejących już usług Geocaching. Oprócz tego Opencaching.pl oferuje dla wszystkich korzystających otwartą platformę szczególnie dla tych którzy chcą brać udział w dalszym rozwoju tego sportu. Opencaching oferuje wszystkie podstawowe dane w formie które można łatwo obrabiać przez inne aplikacje poprzez pobrania tych danych. OpenCaching PL stanowi jeden z elementów grupy serwerów używających OpenCaching w ramach której dane będą dostępne z innych OC na lokalnym OC serwerze. W ramach rozwoju OC, twórcy projektu chcą doprowadzić do synchronizacji serwerów OC w innych krajach i dzięki temu będą stanowić wspólną sieć OC. Zaletą OpenCaching jest to, że od użytkowników zależy kształt, funkcjonlaność, zawartość lokalnego serwisu. To oni tworzą zasady i mają wpływ na kształt zawartości bazy skrzynek. Oferta internetowa Opencaching została stworzona przez wspólną pracę wielu ludzi bez wynagrodzenia, z pewnymi wyjątkami, gdzie przytoczony jest autor. Za te imienne wkłady odpowiada każdorazowo autor.


Polska wersja OpenCaching

- Maj 2006 - Pomysł i idea polskiego serwisu geocaching oraz uruchmienie i opracowanie polskiej wersji OC plus modyfikacje Waldek "sp2ong" + duża pomoc kolegów którzy brali udział w testowaniu.
- 2011 Wojtek "wrygiel" autor OKAPI czyli Opencaching API http://opencaching.pl/okapi
- 2011 Jakub "lecter69" autor wersji mobilnej OC PL http://m.opencaching.pl